Město
Rosice

 Více novinek

Nezobrazuje se Vám E-mail správně? Zobrazit v prohlížeči.

Mílí Rosičáci,

pracujeme na projektu, kterým chceme posílit bezpečnost školáků na rosických přechodech pro chodce. Hledáme plnoleté dobrovolníky, kteří by pomohli městské policii s bezpečností chodců, především dětí na cestě do školy.

Proč to děláme. Ne všude lze dopravu řídit semafory, rekonstrukce státní silnice vázne na investorovi. Proto jsme se inspirovali projektem, který úspěšně funguje v jiných městech. Zapojí aktivní seniory a navíc pomáhá uvolnit kapacity městské policie pro další úkoly.

Chcete se zapojit? Předem vám děkujeme! Bližší informace získáte na čísle 546 492 101 nebo na e-mailu mecerodova@rosice.cz. Podrobnější popis projektu najdete zde.

Jména pro pávy

Zámek Rosice získal darem dva krásné mladé pávy, kteří budou ozdobou zámecké zahrady. Bohužel zatím nemají jméno, a proto jsme vyhlásili soutěž pro všechny, kteří by chtěli tyto barevné opeřence pojmenovat. Více zde a nezapomeňte, že výzva trvá pouze do 12. června.

 

Nové prostory pro kroužky

Zrekonstruované prostory bývalé kotelny na Kaštanové jsme se ve spolupráci se SVČ a Správou budov s.r.o. rozhodli využít pro volnočasové aktivity dětí a pro sdílenou dílnu pro veřejnost. V první fázi počítáme s otevřením prostoru pro technické kroužky SVČ Rubiko. Další informace najdete tady.

 

Od pátku do neděle vás čeká nabitý pouťový program. V rámci páteční Noci kostelů můžete navštívit zámeckou kapli i kostel. Večer proběhne na pivovaru taneční zábava s kapelou Tremolo. V sobotu se můžete podívat do zámecké zahrady na její nové paví nájemníky, zhlédnout výstavu fotografií ze Slovinska či podpořit festival Rozsvícená Trojice. Neděle bude patřit církevním obřadům u kaple, pouťovému jarmarku a atrakcím na náměstí. Po celý víkend bude otevřena i kaple na rosickém hřbitově.

Krásný den a víkend plný zážitků vám přeje Lukáš Volánek, místostarosta Rosic

 
 
 
 

  Stáhnout aplikaci

  Nastavení vašeho účtu