Město
Rosice

 Více novinek

Nezobrazuje se Vám E-mail správně? Zobrazit v prohlížeči.

Milí Rosičáci,

oteplování a nedostatek vody nás nutí zamýšlet se nad tím jak efektivněji hospodařit s vodou. Jednou z možností je využívání dešťových vod ze zpevněných ploch a střech. Spolu se Správou zámku proto připravujeme projekt, který zlepší hospodaření s vodou v areálu zámku a který pracovně nazýváme „dešťovka“. 

Záměrem je vodu ze střech zachytávat, akumulovat v podzemních nádržích a následně využívat pro zálivku zámecké zahrady a parku. Přepad z nádrží je v plánu svést do nově vybudované tůňky v parku, kterou vidíte dole na obrázku v jeho pravé části. 

Hospodaření se srážkovou vodou je podporovaná aktivita, a proto budeme usilovat o získání dotace, která by měla pokrýt nemalou část nákladů. V rámci projektu aktuálně provádíme geologický průzkum terénu.

Plány s kinem Panorama

Tento týden jsme zveřejnili architektonickou studii obnovy rosického kina Panorama. Pokud vás zajímá, jak by mohlo oblíbené kulturní místo vypadat, podívejte se sem. Najdete tam pár fotek a další informace.

 

Páteční letňák

Další promítání rosického letního kina bude už tento pátek, a to na Trojici od 21 hodin. Těšit se můžete na film Prvok, Šampon, Tečka a Karel. Přijďte se podívat. Lístky seženete zde.

 

Přeji vám hezký čtvrtek! Andrea Trojanová, starostka Rosic

 
 
 
 

  Stáhnout aplikaci

  Nastavení vašeho účtu