Město
Rosice

 Více novinek

Nezobrazuje se Vám E-mail správně? Zobrazit v prohlížeči.

Milí Rosičáci,

dnes bych se s vámi ráda podělila o skvělé novinky z našeho zámku. Nejviditelnější změnou je kompletně opravená západní fasáda. Při cestě ze Zastávky září novotou. Na nový kabátek čeká ještě severní fasáda a my pevně věříme, že se brzy podaří opravit i tuto část.

Novinkou je také zrekonstruovaný most do vnitřního nádvoří. Díky obnově do něj už nebude zatékat a vy se tak budete moci pohodlně dostat k dalšímu zpestření vašich návštěv na zámku – přehledu adoptovaných dlaždic. Asi nejvýznamnějším úspěchem je ale nedávné prohlášení zámku za národní kulturní památku. To zařazuje zámek do prestižní společnosti dalších významných památek a usnadňuje cestu k penězům z dotací na další opravy.

Děkujeme všem, pod jejichž rukama zámek vzkvétá!

Rosický Mikuláš

Ještě jedna pozvánka na zámek. V rámci Rosického adventu na něj v pondělí 5. prosince zavítá Mikuláš se svojí družinou. Přijďte se podívat. Čeká vás nebe na nádvoří, peklo v zámeckém příkopu a občerstvení od rosických hasičů. Více informací najdete tady.

 

Změna zastávek

Při cestování z Brna dejte prosím pozor. Až do 10. prosince je přesunuta zastávka linek 405 a 406 na Mendlově náměstí. Podívejte se na mapku sem.

 

Hezký den a pohodový zbytek týdne vám přeje Andrea Trojanová, starostka Rosic

 
 
 
 

  Stáhnout aplikaci

  Nastavení vašeho účtu