Město
Rosice

 Více novinek

Nezobrazuje se Vám E-mail správně? Zobrazit v prohlížeči.

Milí Rosičáci,

jestli na Štědrý večer smažíte kapra, nebo řízky, je to jedno. Na obojím si totiž určitě pochutná každý. Po přípravě obou těchto tradičních specialit zůstává spousta použitého oleje, jehož je potřeba se co nejšetrněji zbavit.

Tento týden jsme k vybraným místům s tříděným odpadem umístili nové popelnice s růžovým víkem, do nichž můžete použité jedlé oleje a tuky uložit. Stačí je slít do PET lahve a dobře uzavřít. Nádoby najdete u potravin v Husově čtvrti, na ulicích Karla IV, Jiráskově, Máchově, Malackově, Kollárově, za pizzerií na Kaštanové, Zbýšovské, Na Štěpnici a ve sběrném dvoře.

Třiďte prosím olej stejně jako ostatní suroviny, je to teď mnohem jednodušší. Pomůžete tím šetřit přírodu a neznehodnotíte si doma odpadní trubky.

Poslední letošní zastupitelstvo

Letos naposledy. Městské zastupitelstvo dnes od 18 hodin projedná například rozpočet na další rok. Jednání můžete přijít sledovat osobně do budovy radnice nebo na internetu prostřednictvím tohoto odkazu.

 

Výstava betlémů

„Úžasné“ či „krásné“ – tak hodnotí návštěvníci výstavu betlémů, na kterou se právě v těchto dnech můžete přijít podívat na zámek. Menší online ochutnávku vám nabízíme tady. Určitě se běžte podívat, před Vánoci vás opravdu svátečně naladí.

 

Klidný předvánoční čas přeje Lukáš Volánek, místostarosta Rosic

 
 
 
 

  Stáhnout aplikaci

  Nastavení vašeho účtu