Město
Rosice

 Více novinek

Nezobrazuje se Vám E-mail správně? Zobrazit v prohlížeči.

Milí Rosičáci,

dnes pro vás máme důležitou zprávu týkající se prací na hlavní silnici. S týdenním předstihem vás chceme informovat, že od čtvrtka 18. května začne výstavba dešťové kanalizace a oprava havarijního stavu splaškové kanalizace na Trávníkách. Kvůli ní bude do konce letošního srpna omezen provoz na hlavní silnici I/23 – doprava bude vedena v jednom pruhu a řízena pomocí semaforů. Intervaly budou ve špičkách přizpůsobeny provozu, aby nám částečná uzavírka komplikovala život co nejméně.

Pro Rosice jde v této chvíli o významnou stavbu, na kterou bude navazovat další akce, a sice léta plánovaná a očekávaná rekonstrukce celé silnice, včetně chodníků. Pokud bychom nezačali s kanalizací letos, celkové rekonstrukce hlavního tahu bychom se kvůli návaznosti jednotlivých dopravních staveb dřív než v roce 2025 nedočkali. Práce na silnicích se musí stihnout v tomto roce, než na jaře příštího roku začne úplná výluka na železnici. Moc vás prosíme o trpělivost. O všem vás budeme samozřejmě včas informovat.

Zdravím vás a přeji pohodový zbytek týdne. Andrea Trojanová, starostka Rosic

Další novinky

Cesta pohádkou

Centrum Kašpárkov pro vás a vaše ratolesti připravilo Cestu pohádkovým lesem. Zveme vás na sobotu 13. května na Zámek Rosice od 10 do 17 hodin.

 

Před oponou, za oponou

Zveme vás také do knihovny. Na výstavu o tradicích rosického ochotnického divadla. Běžte se podívat – knihovnické výstavy mají svoji kvalitu a jejich popularita roste.

 
 
 
 
 

  Stáhnout aplikaci

  Nastavení vašeho účtu