Město
Rosice

 Více novinek

Nezobrazuje se Vám E-mail správně? Zobrazit v prohlížeči.

Milí Rosičáci,

možná jste zaregistrovali, že při letošním zápisu dětí do rosické mateřské školy nebyly uspokojeni všichni žadatelé. Stalo se tak po sedmi letech, protože dosud vždy byly všechny děti starší 3 let přijaty.

Letos nebylo po prvním kole přijímacího řízení do naší mateřinky přijato 14 dětí, které na to měly ze zákona právo. Kromě kapacity sehrály roli i jiné faktory, hlavně velký počet odkladů nástupu k povinnému školnímu vzdělávání. Pro nadcházející školní rok jsme proto ve spolupráci s vedením MŠ Rosice a KHS našli cestu, jak navýšit kapacitu jednotlivých tříd a uvítat v září ve školce i původně nepřijaté děti. Ačkoliv všechno nakonec dobře dopadlo, situace to nebyla příjemná, a rozhodně nechceme, aby se v následujících letech opakovala.

Na dnešním zasedání zastupitelstva proto budeme o počtu míst ve školce jednat a rozhodovat o tom, zda trvale navýšit kapacitu naší mateřské školky o jednu třídu. Díky tomu by se nám podobné problémy měly napříště vyhnout a společně s rozšiřováním kapacity základní školy bychom měli mít mnohem větší jistotu, že rosické děti budou chodit do rosické školy a školky i v letech následujících.

Zdravím vás a přeji pěkný den! Andrea Trojanová, starostka Rosic

Další novinky

Korespondence V + W

Zažijte přímý přenos derniéry populární divadelní hry Divadla Na zábradlí. Korespondenci V+W promítá kino Panorama v úterý 27. června. Více zde.

 

Schůze zastupitelstva

Přijměte také pozvání ke sledování dnešního zastupitelstva. Začínáme tradičně v 18 hodin v zasedací místnosti radnice nebo online tady.

 
 
 
 
 

  Stáhnout aplikaci

  Nastavení vašeho účtu