Město
Rosice

 Více novinek

Nezobrazuje se Vám E-mail správně? Zobrazit v prohlížeči.

Milí Rosičáci,

poznáváte, kde se nachází místnost vyobrazená na fotce? Nebudu vás napínat – jsou to nově zrekonstruované prostory ve 3. podlaží zámku, kde kdysi sídlil katastrální úřad. Dřívější kanceláře byly očištěny od novodobých stavebních úprav, byly omítnuty zdi, zrevidována elektroinstalace a položena nová podlaha. Brzy se tento prostor dočká nového využití odpovídajícího jeho umístění v zámku, který je národní kulturní památkou.

Ve spolupráci s Museem Kampa a Správou zámku Rosice zde totiž chystáme speciální expozici věnovanou významné mecenášce umění Medě Mládkové, která nalezla místo svého posledního odpočinku na rosickém hřbitově.

Budovanou expozicí chceme uctít její památku, nabídnout návštěvníkům zámku další zajímavou prohlídku a pomoci tak šířit dobré jméno Rosic i za hranicemi našeho města. O tom, jak se dílo daří, vás budeme dál informovat a těšíme se, že se do nových výstavních prostor budete už brzo moci podívat sami.

Hezký den a příjemný zbytek prázdnin přeje Andrea Trojanová, starostka

Další novinky

Asistent pedagoga

MŠ Zámecká hledá nového kolegu nebo kolegyni na plný úvazek, a to na pozici asistenta nebo asistentky pedagoga. Více informací najdete tady.

 

Struny a kameny

Závěrem prosím přijměte pozvání na koncert Struny a kameny. Na flétnu, marimbu a harfu vám zahrají mladí talentovaní hudebníci. Mrkněte sem.

 
 
 
 
 

  Stáhnout aplikaci

  Nastavení vašeho účtu