Město
Rosice

 Více novinek

Nezobrazuje se Vám E-mail správně? Zobrazit v prohlížeči.

Milí Rosičáci,

ještě minulý týden byla Zbýšovská jako tankondrom. Od pondělí ale mohou místní slavit malé vítězství. První asfaltová vrstva mezi novými obrubníky je položena. Těší nás, že se rekonstrukci vody, kanalizace a dešťových vpustí podařilo v tomto úseku dokončit. Ještě jednou nám promiňte, že to vždy nešlo v takovém tempu, jaké bychom si všichni představovali.

Zbývá ještě dodláždit rýhy v chodnících a uklidit po stavbě. Definitivně budeme se Zbýšovskou končit, až provozovatel elektrické sítě vyřeší obnovu nízkého napětí, na kterou budeme moci navázat opravami chodníků a vjezdů – to by mělo být příští rok.

Kromě velké akce na Zbýšovské tento týden dokončujeme i jednu menší stavbu na ulici Lesní. Jedná se o rekonstrukci opěrné zdi a chodníku. Doufám, že i tahle úprava bude dobře sloužit.

V úterý se navíc betonoval nový most přes Bobravu a podle informací od investora by na něm měla být obnovena doprava koncem letošního roku. 

Víte proč se staví mosty přes řeku? Prý aby měl blíž člověk k člověku. Snad tomu tak bude i u nás v Rosicích. 

Příjemný podzimní den přeje Lukáš Volánek, místostarosta Rosic

Další novinky

Dejte tomu pár minut

Čemu? Přece novému dílu rosického videozpravodaje. Vydali jsme jej v úterý a těší se, až si jej prohlédnete. Je stručný, svižný a obsahově barevný. Najdete jej tady.

 

Pecky v Cristalu

Do konce roku bude v kulturáku pořádně živo. Chystají se čtyři parádní koncerty. Neváhejte a kupte si lístky. Nebo někoho podarujte předčasným dárkem k Vánocům. Více zde.

 
 
 
 
 

  Stáhnout aplikaci

  Nastavení vašeho účtu