Litoměřice

Srdcař Litoměřic 2020

Vážení občané Litoměřic, město Litoměřice ocení i letos ty podnikatele, kteří přispívají k rozvoji města a podporují obyvatele a neziskové organizace nad rámec svých aktivit. Děkujeme všem, kdo nominovali, za zajímavé příběhy, které mohou dále inspirovat. Hlasujte v anketě Srdcař Litoměřic 2020, vyberte nejzajímavější a nejpřínosnější počin místních podnikatelů, který vás nejvíce oslovil, a dejte mu svůj hlas. Nominovaní jsou seřazeni podle abecedního pořadí. Anketa potrvá do konce října a udělit můžete jeden hlas.

1. Srdcař s největším počtem hlasů se stane patronem příštího ročníku ankety.

  • Celkový počet zbývajících hlasů: 1

    Zbývá kladných hlasů: 1 Počet hlasů k tématu: 1
  • 1. 
    1. 
    Jsou nominováni za zorganizování veřejné sbírky a charitativních akcí na pomoc Rozárce a Ládíkovi v projektu VIDĚT SRDCEM. Rozárku s Ládíkem provází životem TMA, přesto mají kolem sebe spoustu světla, protože: "Dobře vidět se dá jen srdcem. To hlavní oči nevidí." Cílem NF Bigmat je dlouhodobá pomoc při shánění finančních prostředků pro pomoc dětem z Litoměřicka.
  • 2. 
    2. 
    Je nominována za významnou a opakovanou finanční podporu Hospice sv. Štěpána v rámci firemního grantového projektu – podporu dílen pro pacienty a dobrovolníky, podporu vzdělávání týmu. Paní Čampulková uspořádala v centrále společnosti jarmark, jehož výtěžek byl určen hospici. Společně s kolegy se zúčastnili Běhu pro hospic – zde byli také partnery a hospic finančně podpořili. Paní Čampulková je inspirativním příkladem filantropie ve velké firmě, která nesídlí v místě, a přesto v regionu pomáhá. Hospic sv. Štěpána chce touto cestou ocenit osobní nasazení paní Hany Čampulkové, zaujetí pro téma a vizi hospice, poděkovat jí a inspirovat ostatní oblastní manažery velkých bank :-).
  • 3. 
    3. 
    JUDr. František Diviš na své náklady připravil a vydal obrazovou publikaci "Litoměřice v obrazech" ke 100 letům vzniku republiky. V roce 2019 inicioval a zpracoval soubor fotografií z cyklu " Fotky na Dlažbě" zobrazující zajímavosti samotných Litoměřic, jak je zpracovali členové litoměřického Fotoklubu Porta. Nominovaný pracuje jako předseda tohoto nejstaršího litoměřického fotoklubu. Domníváme se, že námi nominovaný si ocenění zaslouží vzhledem k tomu, že zmíněnou fotografickou činností dále rozšiřuje povědomí o našem krásném městě a to obrazem.
  • 4. 
    4. 
    Lenka Frieserová je nominována za dlouhodobou podporu a pomoc při pořizování zdravotnického materiálu s možností slev a nabídkou inovací, které jsou pro neziskový sektor velmi důležité.
  • 5. 
    5. 
    Jsou nominováni za dlouholetý rozkvět, zejména dětské, kultury ve městě Litoměřice, přispívají ke kulturní výchově našich nejmenších. "Když se vysloví jména Sváťa s Alenkou, neznám v našem městě nikoho, kdo by nevěděl, kdo jsou.“ Léta kouzlí úsměvy na dětských tvářích, jejich písně, které složili, si pobrukují i dospěláci. První dětští fanoušci na jejich loutkové divadélko vodí už i své děti - prostě další "Sváťova generace", a to není málo. Jsou nominováni 2x.
  • 6. 
    6. 
    Jako ředitelka organizace Centrum SRDÍČKO nad rámec svých povinností obětavě pracuje pro organizaci. Organizuje zájezdy do zahraničí pro svoje klienty, získala nejvyšší možné ocenění v oblasti sociálních služeb. Zorganizovala také vydání knihy, když výtěžek z prodeje je určen na kompenzační pomůcky pro klienty. Je nominována za nezištnou a dlouhodobě prospěšnou práci v sociální oblasti s přínosem pro město Litoměřice.
  • 7. 
    7. 
    Jan Huňát je příkladem litoměřického patriota, který na Litoměřice nezapomíná ani při svém působení v cizině. Muzeum křišťálového doteku, které založil, přitahuje pozornost návštěvníků, čímž výrazně zvyšuje atraktivitu Litoměřic. Dlouhodobě podporuje Hospic sv. Štěpána i ocenění Srdcař Litoměřic. Nezištně pomáhá – autorskými díly do aukce Hospice sv. Štěpána a nezištným návrhem, zpracováním a výrobou cen pro ocenění Srdcař Litoměřic.
  • 8. 
    8. 
    Jsou nominováni za podporu klientů K-centra v Litoměřicích, kterým několikrát v týdnu zdarma dodává pečivo. Jsou příkladem, že pomáhat se dá mnoha způsoby.
  • 9. 
    9. 
    Akutní a dobře zacílená pomoc různým organizacím i jednotlivcům na Litoměřicku v době pandemie COVID19. Jde o příklad skvělé a efektivní spolupráce mezi různými subjekty, různého charakteru – Okresní hospodářskou komorou, soukromým vydavatelem regionálního tisku a provozovatelem regionální TV, klasickou firmou a jejím nadačním fondem a zástupci města. Tato filantropická platforma je příkladem toho, že když se spojí síly, lze účinně a rychle pomáhat potřebným, a to i v situaci obecného ohrožení, jakým bylo období pandemie COVID19 v letošním roce. Jsou příkladem, že štědrost a ochota pomáhat (jednotlivců i firem) se vrátí celé naší společnosti a krom přímé pomoci přináší i další dlouhodobá pozitiva pro komunitu - např. ochotu naslouchat, rozdělit se, spolupracovat, obětovat kus vlastního pohodlí ve prospěch celku, jít za jedním cílem.
  • 10. 
    10. 
    Manželé Kaiserovi pravidelně poskytují svůj prostor Krušovické restaurace panu Josefu Pásztorovi, který pravidelně vaří kapustnici. Výtěžek z prodeje byl dříve určen pro děti v Klokánku, nyní pro děti na dětském oddělení městské nemocnice. Pan Pásztor připravuje sbírku pro děti každým rokem z vlastní iniciativy a z celého srdce. Manželé Kaiserovi mu s jeho počinem nezištně pomáhají. V listopadu 2019 takto získali přes 45 tisíc korun, které následně předali dětskému oddělení městské nemocnice.
  • 11. 
    11. 
    Tato rodinná firma již více než 25 let zajišťuje dopravu zraněných a nemocných bez jakéhokoliv doplatku pacientů. V době nouzového stavu způsobeného Covidem 19 zajistila paní Skřivánková i přes rapidní pokles příjmů veškeré potřebné ochranné pomůcky pro své řidiče, kteří ve zvláštním režimu a za speciálních podmínek dennodenně převáželi individuálně nejohroženější dialyzované a onkologické pacienty k nutným zdravotním úkonům tak, aby nikdo nebyl v ohrožení života.
  • 12. 
    12. 
    Společnost Hennlich pravidelně od r. 2013 podporuje prostřednictvím svého nadačního fondu dobrovolnické aktivity s klienty Diakonie ČCE. V době pandemie navíc bezprostředně reagovala na nedostatek ochranných pomůcek ve společnosti. Začala tisknout ochranné štíty a zdarma je nabízet potřebným napříč Litoměřicemi. Díky nominovanému mají klienti Diakonie – dospělí lidé s mentálním postižením – příležitost trávit aktivně svůj volný čas stejně jako jejich vrstevníci v běžné společnosti: s podporou dobrovolníků jezdí na výlety či dovolenou, absolvovali hodiny tance a společenského chování. Firma také podporuje mladé lidi v nezištné dobrovolné práci pro své okolí.
  • 13. 
    13. 
    Dlouhodobě vypomáhá organizaci NADĚJE, konkrétně sociálně aktivizační službě pro rodiny s dětmi s materiální pomocí pro jejich klientky. Dlouhodobě a nezištně vypomáhá jak našim klientkám, tak i maminkám samoživitelkám.
  • 14. 
    14. 
    Dlouhodobé ochotně pomáhá při technickém zabezpečování a moderování mnohých benefičních akcí nejen pro Hospic sv. Štěpána, ale např. i pro Diakonii, ZUŠ Litoměřice, nadační fond BigMat a další charitativní aktivity. Je to profesionál, který je vždy po ruce, je ochotný, spolehlivý, precizní s pozitivním přístupem k věci a s velkým nasazením. Mnoho velkých i drobných aktivit realizuje bez nároku na odměnu. Je přínosem pro město také jako moderátor, muzikant a v poslední době také jako zvukový a světelný režisér. Je nominován 2x.
  • 15. 
    15. 
    Aktivně se zapojuje do komunitních a regionálních činností, organizuje litoměřický swap i master mind pro začínající podnikatele v regionu. Tvrdě pracuje na zlepšení prostředí, podmínek, komunikace a osvěty v místních regionálních podmínkách.