Litoměřice

Participativní rozpočet Tvoříme Litoměřice 2022

Vážení občané,
pomozte nám vybrat námět, který bude v letošním roce realizován jako projekt participativního rozpočtu. Děkujeme všem, kdo jse zaslali svůj námět.
Dejte hlas tomu, který je podle vás pro Litoměřice nejpotřebnější.
Každý z vás má dva hlasy, které můžete přidělit buď po jednom různým projektům nebo oba hlasy jednomu vybranému námětu. Děkujeme a těšíme se na výsledky, o kterých vás budeme informovat.
Anketu pořádá Zdravé město Litoměřice do 30. června 2022. Anketa je anonymní. Vítězný projekt bude v letošním roce realizován.

1. Vyberte námět, který je podle vás pro Litoměřice nejpotřebnější. Můžete použít až 2 hlasy. Buď je můžete přidělit dvěma různým projektům, nebo oba hlasy věnovat jednomu námětu.

 • Celkový počet zbývajících hlasů: 2

  Zbývá kladných hlasů: 2 Zbývá záporných hlasů: 0 Počet hlasů k tématu: 2
 • 1. 
  1. 
  Cílem námětu je dokončení rekonstrukce a dovybavení a zpřístupnění komunitní SDÍLNY pro kutilské potřeby všech Litoměřičanů, ve které bude dostatek vybavení, nástrojů a odborného zázemí pro každého, kdo chce tvořit a kutit v oblasti šití, truhlářství, řezbářství, 3D tisku a polytechniky.
 • 2. 
  2. 
  Námět, který cílí na bezpečnost obyvatel Litoměřic, spočívá v nastříkání piktogramů - sluchátka a mobilního telefonu před přechody pro chodce bílou barvou jako upozornění, že je třeba se soustředit na provoz na silnici. Využijí to všichni občané města, zejména pak mládež, která chodí se sluchátky na uších a dívá se do mobilu, místo aby se soustředila na přijíždějící vozidla.
 • 3. 
  3. 
  Odpadkové koše většinou nejsou umístěny přímo u laviček a kvůli lenosti kuřáků končí velká část nedopalků pod lavičkami. Pokud by byly na lavičky umístěny malé koše na nedopalky, mohlo by to snadno vyřešit tento problém s nepořádkem. "Vajglovníky" by se umístily přímo na lavičky nebo do těsné blízkosti, dále by mohly být na zastávkách a místech, kde je velké množství nedopalků.