Litoměřice

Participativní rozpočet Tvoříme Litoměřice 2023

Vážení občané, pomozte nám vybrat námět, který bude v letošním roce realizován jako projekt participativního rozpočtu. Děkujeme všem, kdo jste zaslali svůj námět. Dejte hlas tomu, který je podle vás pro Litoměřice nejpotřebnější. V anketě je možné udělit dva hlasy, a to buď jednomu konkrétnímu projektu, nebo je rozdělit mezi dva různé návrhy. Děkujeme a těšíme se na výsledky, o kterých vás budeme informovat. Anketu pořádá Zdravé město Litoměřice do 30. dubna 2023. Anketa je anonymní. Vítězný projekt bude v letošním roce realizován.

1. Vyberte námět, který je podle vás pro Litoměřice nejpotřebnější. Udělit můžete až dva hlasy, a to buď jednomu konkrétnímu projektu, nebo je rozdělit mezi dva různé návrhy.

 • Celkový počet zbývajících hlasů: 2

  Zbývá kladných hlasů: 2 Zbývá záporných hlasů: 0 Počet hlasů k tématu: 2
 • 1. 
  1. 
  Cílem námětu je zvýšení bezpečí na dětském hřišti mezi ulicemi Růžovka a Hrubínova. Dětem, které si hrají na hřišti, stále utíká míč do vozovky. Jedná se o opravení a doplnění plotu okolo hřiště a zvýšení plotu u asfaltového hřiště. Součástí je i úprava prostoru celého hřiště včetně pískoviště.
 • 2. 
  2. 
  Cílem námětu je zpříjemnění prostředí v prostoru mezi Rákosníčkovým hřištěm a workoutovým hřištěm, ulice Mládežnická. Je navržena výsadba stromu v zeleném pásu a instalace 2 laviček podél chodníku. Strom přinese do prostoru stín a lavičky možnost odpočinku.
 • 3. 
  3. 
  Jedná se o námět řešící zvýšení bezpečí v Pokraticích prostřednictvím zvýšeného monitoringu v oblasti Pokratic. Je navržen nákup 1 mobilní kamery, která se bude moci přemisťovat po celé lokalitě a Městská policie bude moci sledovat dění v Pokraticích.
 • 4. 
  4. 
  Obnova veřejného ohniště v prostoru mezi ulicí Michalovická a Mládežnická u trati. Aktivita obsahuje obnovu ohniště a úpravu okolí, instalaci sezení.
 • 5. 
  5. 
  Cílem námětu je vytvoření další možnosti odpočinku v našem městě. Jedná se o instalaci závěsných sítí na Střelecký ostrov na volném prostranství v blízkosti dětského hřiště u letního kina.
 • 6. 
  6. 
  Námět je cílen na vyřešení zázemí pro nadšence zdravého životního stylu otužování. Jedná se o instalaci prostoru pro klidné a bezpečné převlékání a úložný prostor pro osobní věci na Střeleckém ostrově. V letních měsících může sloužit pro další sportovce.