Město
Znojmo

 Více novinek

Nezobrazuje se Vám E-mail správně? Zobrazit v prohlížeči.

Znojmo stojí za Ukrajinou. Pomůže finančně i materiálně.

O symbolické podpoře Ukrajiny a odmítnutí ruské agrese rozhodli znojemští radní na svém mimořádném jednání již v minulém týdnu. Město vyvěsilo ukrajinskou vlajku na budově radnice a symbolicky přikrylo ukrajinskou vlajkou sochu vojáka na Mariánském náměstí. Město na útok ruské armády proti Ukrajině reaguje také finanční pomocí.

V tiskové zprávě najdete všechny potřebné infromaci o možné pomoci, informace pro občany Ukrajiny, ubytování uprchlíků, přepravu apod.

Materiální sbírku pro Ukrajinu

Město Znojmo ve spolupráci s Oblastní charitou Znojmo spouští od dnešního dne materiální sbírku pro Ukrajinu. Stanoven je přesný seznam materiálu a potravin, který bude vybírán. Potraviny, drogerii či ošacení bude možné darovat každý všední den od 11:00 do 18:00 hodin ve sportovní hale na ulici Dvořákova 17.

 

Hledáme dobrovolníky na materiální sbírku

Pro chod sbírky se hledají také dobrovolníci, kteří by pomohli s přebíráním materiálu, jeho tříděním a dalšími souvisejícími činnostmi. Pokud chcete přiložit ruku k dílu a jste starší 15 let, registrujte se do databáze. Následně Vás bude kontaktovat Oblastní charita Znojmo s podrobnými informacemi. Registrace je možná zde.

 

Benefiční koncert pro Ukrajinu

Ve čtvrtek 3. března zazní v Městském divadle ve Znojmě KONCERT PRO UKRAJINU. České i světové balady a lidové písně představí Taneční orchestr Onkels a Cimbálová muzika Antonína Stehlíka. Vstupenku za 300 Kč můžete zakoupit v TIC Obroková nebo na vstupenkyznojmo.cz. Plná výše pak poputuje na transparentní účet organizace Člověk v tísni – SOS Ukrajina.

 

Kam se schovat v případě hrozby?

Prezident i premiér České republiky ujistili české občany, že jim bezprostřední nebezpečí v současné době nehrozí. Jako improvizovaný úkryt je vhodné využít suterénní nebo sklepní prostory budov. Vhodnými prostory jsou sklepy s klenutými nebo železobetonovými stropy a silnými obvodovými zdmi a co nejmenší plochou všech okenních otvorů.

 

Přílohy ke stažení

 
 
 
 

  Stáhnout aplikaci

  Nastavení vašeho účtu